Стиль Френка Ллойда Райта

Ім’я Френка Ллойда Райта міцно увійшло в історію як архітектора-новатора, який зробив сильний вплив на розвиток архітектури в західних країнах на початку 20 століття. Френк Райт створив поняття «органічної архітектури» і реалізовував його за всіх своїх проектах. Окремо архітектор щільно займався дизайном інтер’єрів. Він намагався надати кожному проекту простоту, мінімалізм і функціональність в природному простоті. Саме тому його стиль продовжує користуватися популярністю.

Характерні риси

Вирішуючи реалізувати стиль Френка Ллойда, необхідно звернути увагу на деякі моменти:

  • обов’язкова протяжність горизонтальних ліній;
  • кількість аксесуарів мінімально, обов’язково використання природних форм і відтінків;
  • приміщення розділяється на кілька окремих ділянок за допомогою квітів і перегородок, без стін;
  • вітаються мотиви східних храмів або Дикого Заходу.

Втілити все ідеї досить просто, навіть без звернення до дизайнера.

Дотримуємося простих форм

Інтер’єр демонструє цілісність простору і меблювання. Кожен предмет цілісний, відсутні зайві і яскраві елементи. Всі меблі підбирається так, щоб підкреслити присадкуватість стилю – вертикальних ліній дуже мало, але зберігається простір, високі стелі, світло і панорамні вікна. Особливу увагу варто приділити освітлювальних приладів – вітаються незграбні і квадратні світильники, які здатні підкреслити геометрію інтер’єру.

При виборі комодів і шаф рекомендується звернути увагу на максимально прості моделі, однотонного забарвлення. Але, їх колір повинен відрізнятися від кольору стін, щоб доповнювати, але не зливатися в єдину масу.

Зручність використання

В інтер’єрі повинно бути все тільки необхідне і корисне, але не варто залишати порожнечі в просторі. Меблі вибирається максимально зручна, простих геометричних форм і практична. Акуратні ручки, стійкі полички, приземкуваті ліжка. Інтер’єр повинен бути надійним, але не приземистим.

При виборі аксесуарів в першу чергу варто приділити практичності. Речі повинні в першу чергу приносити користь, а тільки потім служити прикрасою. Важливо уникати надлишку і хаосу. Один-два підсвічники, мінімум диванних подушок, штори без ламбрекенів.

При виборі матеріалів для обробки, варто звернути увагу на натуральні. Дерево для вітальні, коридору та спальні, камінь для кухні та їдальні. Вони можуть чергуватися між собою, але важливо дотримуватися баласт.

Висновок

Стиль є унікальним, і в чомусь передував мінімалізму. Але, додатково об’єднує в собі органіку і етнос. Архітектор зміг об’єднати ці поняття в унікальний дизайн, поєднуючи затишок і простір, красу і зручність, унікальність і простоту предметів. І незважаючи на те, що подібний інтер’єр зародився тільки на початку 20 століття, він до цих пір користується актуальністю і виглядає свіжо і привабливо в будь-якому будинку.

Опубликовано
Оцените статью: (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *