Стиль Захі Хадід

Ім’я Захі Хадід досі розбурхує уми. Жінка, яка отримала першою в історії Прітцкерівську премію в 2004 році за досягнення в архітектурі, також щільно займалася і інтер’єрами приміщень. Незважаючи на унікальність мислення, втілити подібний інтер’єр в своєму будинку не так важко. Використання природних обтічних форм, єдність усіх предметів в інтер’єрі, поєднання декількох культурних традицій можливо в кожному будинку.

На що варто звернути увагу

У першу чергу необхідно звернути увагу на роль скла в інтер’єрі. Захі Хадід підкреслювала, що використання скла дозволить підкреслити легкість в будь-якій кімнаті, надати безліч додаткових тіней. Особливу увагу необхідно приділити і підсвічуванні, яка по різному дозволить орієнтуватися як в темряві, так і при сонячному освітленні. Технології скління варто використовувати і всередині – стіни, стелю, поверхню меблів. Ігри на контрасті візуально розширять простір і додадуть деякої «нереальності» інтер’єру, того, чого домагалася архітектор в своїх проектах.

В інтер’єрі необхідно дотримуватися обтічних і складних форм, плавно переходять одна в одну. Тому для обробки внутрішнього декору в першу чергу необхідно звернути увагу на акрил, як найбільш піддатливий матеріал. Він легко гнеться, склеюється без видимих швів, що дозволяє самостійно реалізувати найрізноманітніші ідеї.

Додатково варто звернути увагу на легкість і максимум світла. Панорамні вікна, відсутність важких штор, світлі стіни – домогтися подібного ефекту можна різними способами.

Як підібрати меблі і аксесуари

Фірмові предмети меблів від студії «Хадід» коштують дорого, так як виконуються найчастіше вручну і представлені в одиничних екземплярах. Але, дотримуючись деяких моментів, можна підібрати відповідні предмети і від масового виробника.

В першу чергу, важливий момент технологічності. В інтер’єрах Хадід приділяється увага системі розумного будинку. Голосове керування, динаміки вшиті в стіни, панорамні екрани – все це тільки вітається.

Меблі, наприклад обідні і робочі столи, мають нерівну форму, виділяються асиметричними ніжками. Поверхня також може мати вирізами і нішами. Як матеріали необхідно звернути увагу на поліуретан. Кольори – тільки яскраві, найкраще фуксія, червоний або чорний, допускається глянсовий колір. Стільці не обов’язково повинні бути виконані в єдиному стилі і кольорі. Але, обов’язково в єдиній кольоровій гамі і підкреслювати асиметричність форм.

При виборі м’яких меблів, наприклад крісел і пуфів, варто звернути увагу на ті, що виконані в чіткої геометричної форми. Куби, квадрати і прямокутники в пріоритеті. Вони можуть як розставлятися по всій кімнаті, так і використовуватися в різних кімнатах.

Окрема увага приділяється і системі зберігання. При установці полиць важливо зберегти монолітність і легкість. Вони можуть виступати як в якості додаткового прикраси приміщення, так і для зберігання особистих речей і приємних дрібниць.

Висновок

Реалізувати стиль Захі Хадід в інтер’єр дуже просто, достатньо просто використовувати прості і яскраві елементи. Світло, гра на контрастах і технологічність – основні постулати. До того ж, архітектор не любила повторень. За її словами, в квартирі можуть повторюватися дві кімнати, але єдина меблі і кольору в усьому будинку не можуть використовуватися, приміщення не повинні доповнювати один одного, а бути самостійними.

Опубликовано
Оцените статью: (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *